Народні засоби від болю в горлі: прості поради

1 минута чтение


Для полегшення симптомів болю у горлі можна використовувати прості домашні засоби, перевірені часом. Для досягнення максимального ефекту краще поєднувати кілька методів. Розглянемо, найпопулярніші та найефективніші.

Полоскання горла

Полоскання горла є дуже ефективним методом лікування слизової оболонки горла. Така процедура допомагає прибрати пирхоту, змити вірусні частинки та бактерії зі слизової оболонки та послабити біль.


Полоскання содою та сіллю

Ефективний та безпечний метод зняття запалення та полегшення болю в горлі. Такий розчин має антибактеріальні властивості, допомагає зволожити суху слизову оболонку горла, знищує хвороботворні бактерії, розріджує слиз і очищає горло від нальоту, сприяє зменшенню набряку та пом’якшує слизову оболонку, сприяючи зниженню дискомфорту та болю.


Як приготувати: змішайте 1/2 чайну ложку соди з 1/2 чайну ложку солі в склянці теплої води. Для досягнення максимального ефекту полоскати горло 3-4 рази на день після їди.


Полоскання травами

Полоскання горла трав’яними настоями — це м’який та безпечний спосіб лікування дорослих та дітей, який століттями використовується в народній медицині. Завдяки антисептичним та протизапальним властивостям лікарських трав полоскання горла трав’яними настоями знімає біль та пирхоту, знищує бактерії та віруси, полегшує біль та прискорює загоєння запалення слизової оболонки.

Ромашка має потужні протизапальні та антисептичні властивості. Допомагає зменшити біль та подразнення.


Рецепт полоскання: заваріть 1 столову ложку ромашки в склянці окропу, дайте настоятися 15-20 хвилин, потім процідіть.


Календула (нагідки) —
антисептик та протизапальний засіб. Прискорює загоєння слизової оболонки горла.


Рецепт полоскання: 1 столову ложку квіток календули залийте склянкою окропу, дайте настоятися 15-20 хвилин, процідіть.

Чебрець — має протимікробні та антисептичні властивості, допомагає зняти подразнення та полегшити біль.


Рецепт полоскання: 1 чайну ложку сушеного чебрецю залийте склянкою окропу, дайте настоятися 15 хвилин і процідіть.

Кора дубу — протизапальний та терпкий засіб, допомагає при сильних запаленнях горла, слизової рота та набряках.


Рецепт полоскання: залийте 1 столову ложку кори дуба 2 склянками води та кип’ятіть на слабкому вогні 5-10 хвилин. Дайте охолонути та процідіть.

М’ята — освіжає і знімає подразнення, має легкий знеболюючий ефект.


Рецепт полоскання: 1 столову ложку м’яти залийте склянкою окропу, дайте настоятися 15 хвилин.

Полоскати горло слід теплим (не гарячим) настоєм 3-4 рази у день, краще після їди. Проціджуйте настій перед використанням, щоб уникнути попадання дрібних частинок трав у горло.

Теплі напої

Хворе горло любить тепло. Тепле питво допомагає полегшити біль, заспокоїти подразнену слизову оболонку та зволожити горло, що важливо для прискорення одужання. Інгредієнти, що використовуються при приготуванні лікувального напою, мають різні терапевтичні властивості, сприяють зміцненню імунітету та поліпшенню загального самопочуття.

Тепла вода з медом та лимоном


Має антисептичні та обгортальні властивості, пом’якшує горло, має антиоксидантний ефект, підтримує імунну систему та прискорює одужання.

Рецепт: додайте 1 столову ложку меду та сік половини лимона у склянку теплої води. Перемішайте і пийте маленькими ковтками.

Імбирний чай


Має протизапальні та антибактеріальні властивості, знімає запалення та полегшує біль у горлі.

Рецепт: заваріть кілька тонких скибочок свіжого імбиру у склянці окропу. Дайте настоятися 10 хвилин. Можна додати мед та лимон для посилення ефекту.

Чаї на основі лікарських рослин

Випробовуваним засобом при застуді та болі в горлі є чаї на основі лікарських трав. Вони знімають запалення, зміцнюють імунітет, зменшують кашель та біль у горлі, підтримують організм у процесі боротьби з інфекцією.

Чай з ромашкою


Ромашка — натуральний протизапальний засіб, має антисептичну, ранозагоювальну, антимікробну і болезаспокійливу дію, заспокоює горло, знімає запалення та покращує сон.


Рецепт: 1 пакетик чаю залити 1 склянкою гарячої води, дати настоятися 30 хвилин, пити 2 рази на добу за 30-40 хвилин до їди. Курс прийому – 30 днів. Можна вживати із медом.


Чай із липою


Липовий чай цілюще впливає організм при всіх простудних захворюваннях. Липа має потогінну, жовчогінну, протизапальну та жарознижувальну дію, сприяє підвищенню захисних сил організму.


Рецепт: 1 фільтр-пакетик фіточай залити 1 склянкою гарячої води, дати настоятися 10 хвилин. Дорослим приймати у теплому вигляді тричі на день після їди.


Чай із шипшиною

Основна цінність шипшини – вітамін С, вміст якого в шипшині в 50 разів вищий, ніж у лимонах та апельсинах. Причому вітамін С у шипшині знаходиться у стійкій формі, тому при перероблюванні плодів корисні якості не зникають. Ароматний чай із шипшини сприяє підвищенню імунітету, його п’ють як профілактичний та терапевтичний засіб при сезонних ГРВІ, від болю в горлі, при кашлі та закладеності носа.


Рецепт: 1 чайну ложку подрібнених плодів залити 1 склянкою гарячої води, дати настоятися 30 хвилин, пити 1-2 рази на добу, через 40-50 хвилин після їди. Курс прийому не обмежений. Можна вживати із медом.


Чай з м’ятою

М’ята містить сполуку під назвою ментол, що має протизапальні властивості. М’ятний чай освіжає, допомагає полегшити закладеність носа, покращує дихання та знімає запалення у горлі.


Рецепт: Одну чайну ложку залити 1 склянкою окропу, настояти протягом 20 хвилин. Приймати по 1/3 склянки 3 рази у день за 30 хвилин до вживання їди. Курс прийому 2-3 тижні. Не перевищувати добову дозу, що рекомендується. Перед застосуванням рекомендується проконсультуватись із лікарем.


Як правильно пити лікувальні напої від болю в горлі:

  • Напої повинні бути теплими, але не гарячими, щоб не травмувати слизову оболонку горла.

  • Щоб зберегти корисні властивості меду, температура рідини має бути не більше ніж 40 градусів.

  • Для підтримки зволоженості слизової оболонки теплі напої потрібно пити часто (3-4 рази на день).

Слід мати на увазі, що деякі люди можуть мати алергію на компоненти лікувальних напоїв: мед, цитрусові та лікарські трави.

Чаї для підтримки організму під час застуди

Хелпевір Бронхо — порошковий чай від застуди, розроблений на основі рослинних компонентів. Містить екстракти лікарських рослин, амінокислоти, вітаміни, сублімовану малину та лимон. Завдяки унікальному поєднанню рослинних компонентів чай ​​зміцнює імунітет, знімає симптоми кашлю, сприяє полегшенню дихання, зменшенню в’язкості мокротиння, поліпшенню її відходження та загальному оздоровленню організму.


Хелпевір Синус у саше – чай у порошку від застуди, джерело біологічно активних речовин. Містить ретельно підібрані компоненти, які допомагають зменшити закладеність носа, зняти запалення та зміцнити імунну систему. Вживання чаю сприяє загальному зміцненню організму, нормалізації функціонування верхніх дихальних шляхів під час сезонних простудних захворювань, полегшує носове дихання, зменшує набряк при закладеності носа, стимулює розрідження слизу та покращує відтік слизу з носової порожнини.  


Фіточай Organic Herbs Нехворійка — являє собою збір лікарських рослин, які здавна використовуються в народній медицині проти застуди та для підвищення опірності організму сезонним хворобам. Містить плоди шипшини, корінь солодки, кору верби, ехінацею та стевію. Чай від застуди на травах Нехворійка зміцнює імунітет, заповнює нестачу вітамінів, стимулює обмін речовин.

Таблетки від болю в горлі


Льодяники або пастилки для горла – популярні засоби для полегшення симптомів захворювань, пов’язаних з горлом і можуть бути відмінним доповненням до інших методів лікування, таких як полоскання та теплі напої. Вони зручні для використання, можуть бути прийняті у будь-який час та в будь-якому місці, подобаються дітям через приємний смак.


Розчиняючись у роті, такі препарати активують виділення слини, допомагаючи зволожувати слизову оболонку горла та зменшити відчуття сухості та пирхоту. Багато пастилок містять анальгетики або анестетики, які тимчасово зменшують больові відчуття в горлі. Часто до складу льодяників входять екстракти лікарських трав, таких як шавлія, евкаліпт або календула, які мають антисептичні властивості та допомагають вбивати бактерії, запобігаючи розвитку інфекції.


Евкаліпт + хлорофіл — льодяники від застуди. Сприяють нормалізації функціонування органів дихання, зменшенню подразнення, пирхоти та сухості у горлі, полегшенню дихання під час сезонних застудних захворювань дихальних шляхів. Добавка має м’які відхаркувальні властивості.

Хлорофіл відомий потужними антиоксидантними та детоксикаційними властивостями. Він очищає кров, підвищує рівень кисню в організмі та сприяє зміцненню імунної системи.


Евкаліпт має антибактеріальні, протизапальні та протигрибкові властивості. У поєднанні ці два компоненти створюють потужну формулу, що сприяє загальному оздоровленню організму.

Вибираючи пастилки або льодяники, зверніть увагу на наступні моменти:

  • Якщо ви стежите за рівнем цукру або хочете уникнути карієсу, купуйте пастилки без цукру.
  • Вибирайте препарати з натуральними екстрактами та мінімальною кількістю штучних добавок.
  • Не перевищуйте рекомендоване дозування, вказане на упаковці, щоб уникнути можливих побічних ефектів.
  • Не зловживайте льодяниками.
  • Якщо симптоми зберігаються більше кількох днів, краще звернутися до лікаря для консультації та діагностики.

Добавить комментарий

Copyright © Все права защищены. | info@yzmanager.com от News.