Види чорнила для струменевих принтерів: водорозчинні, пігментні, сублімаційні
Сучасні струменеві принтери надійно утримують пальму першості серед домашніх та офісних принтерів. Коштують вони дешевше за лазерні, обходяться недорого в експлуатації та мають великі можливості для друку. Рано чи пізно виникає питання про дозаправку чорнилом.
Різновиди чорнила для принтерів
На сьогоднішній день існує багато різновидів чорнила для струменевого друку, склад та консистенція яких визначають якість та стійкість готових відбитків. Незалежно від виду, все чорнило має рідку основу з хімічним складом, безпечним для здоров’я в умовах щоденного використання.
Водорозчинне чорнило
Чорнила на водній основі ідеально підходять для повсякденного друку вдома або на роботі, вони сумісні з багатьма принтерами та СБПЧ. Вони досить затребувані за рахунок універсальності та невисокої вартості. Водорозчинне чорнило відмінно підходить як для друку текстів, так і для фотографій, при цьому бажано використовувати відповідний папір. На звичайному офісному папері така фарба може розпливтися в плямах, а при попаданні вологи залишити негарні плями. Ще до її недоліків можна віднести слабку стійкість до ультрафіолету.
Пігментне чорнило
Даний вид чорнила за структурою нагадує водорозчинні, але має відчутні частинки фарби, які в процесі друку скріплюються між собою та забезпечують чіткі та насичені відбитки. Готові фотографії та текстові матеріали стійкі до ультрафіолету та вологи за рахунок особливого складу, який під дією кисню надійно закріплюється на папері. Єдиний недолік пігментного чорнила — вимушений частий тестовий друк, оскільки чорнило засихає не тільки на папері, але і на друкуючій головці, а це може призвести до пересихання головки і поломки принтера в цілому.
Сублімаційне чорнило
За допомогою стійкого сублімаційного чорнила відбувається перенесення зображень на різноманітні носії, не тільки папір — фарфор, дерево, текстиль, пластик, метал, скло тощо за допомогою термоплівки. Сублімаційне чорнило відмінно наноситься на нерівні тверді поверхні, тому активно використовуються для створення сувенірної продукції, яка довгий час не втратить первісний вигляд. Також ці фарби можна зустріти на зовнішній рекламі, оскільки за рахунок пігментної основи вони не вигоряють. Палітра кольорів складається з 12 відтінків. Аналогічні властивості мають текстильні чорнила, які застосовуються виключно для друку на тканинах.